У Кременецьких горах у підніжжя гори Бони знаходиться невелике містечко Кременець, яке належить до найдавніших українських міст. На вершині Бони знаходяться руїни давньої фортеці, закладеної ще в ХІІІ ст., а недалеко від міста на горі Божа є цінне лікувальне джерело, яке має ще й вагоме культове значення. Взагалі Кременець має дуже цікаву історію і чимало старовинних споруд. А за якихось півгодини від міста можна добратись до знаменитої Свято-Успенської Почаївської лаври, що є одним із найбільших релігійних осередків України.
На одній з гір, що оточують Кременець, на горі Дівочій (376 м) знаходяться Дівочі скелі.
Легенда про скелі: гнали татари в ясир групу дівчат і зупинилися перепочити в горах. І темної ночі полонянки втекли. Варта підняла тривогу і пустилася за ними. Не бажаючи знову потрапити до рук ворогів, дівчата піднялися на скелі і кинулися в прірву. Відтоді ці скелі народ називає Дівочими.
Місця тут дивовижні і красиві. Не даремно їх називають Кременецькою Швейцарією.
Про заповідник
Кременецькі гори розташовані на півночі Тернопільської області і є частиною природного заповідника «Медобори». Належать до заповідника і Дівочі скелі. В цілому заповідник має статус « Зона повного не втручання». Але фактично поруч живуть люди, які кожен день ходять стежками так званого заповіднику. А стихійні сміттєзвалища та бите скло під скелями це звичайне явище. Зважаючи на цей факт необхідно докладно і відповідально виконувати всі правила знаходження на території заповіднику, а саме:
Офіційно – лазити скелями, а тим більше проводити масові заходи (змагання) не дозволяється!
Не офіційно – скелями все ж таки лазять, дотримуючись певних правил:
1. Берегти природу – не ламати дерева, кущі, не рвати і не нищити траву , квіти та інші рослини. На скелях знаходяться рідкісні рослини, які охороняються законом.
2. Не палити вогнища (можна використовувати тільки газові пальники);
3. Не розбивати на території заповідника бівак (намет, тент і т.д.) В 15 хвилинах ходи від скель є готель ;
4. Не руйнувати скелі та будь що на них писати. Все що необхідно для боулдерінгу вже зробила сама природа 😉
5. Не смітити;
6. Гарним тоном рахується збирання сміття та транспортування його вниз з гори. Контейнер зі сміттям є на території Крейдяного заводу або в самому місті при дорозі.
7. Рекомендована максимальна кількість учасників лазіння не більше 10-15 осіб.
Докладніше про заповідник http://ukrainainkognita.org.ua/pzf/ZAP_NPP/MedoboryPZ.htm
Геологія , форма, порода та структура скель.
Геологія. В основі Кременецького кряжа залягає потужна товща білої крейди, перекрита шаром сарматських пісків, які переходять у вапняковий пісковик. Верхнім шаром морських відкладів є черепашково-піщані та черепашкові сильно зцементовані вапняки, які утворюють обривисті скелі, що вінчають вершини гір.
Форма. Скелі тягнуться вздовж краю плоских вершин гір. Середня висота скель 3-10 м. Неподалік знаходяться камені, у вигляді уламків скель різного розміру, що відкололись від основного масиву .
Специфічні природні процеси формування скель призвели до утворення нависаючих форм та карнизів.
Порода скель дуже специфічна. Спресований пісковик, перемежовується з міцним вапняком.
Структура. Міцні вапняки спостерігаються у вигляді гладких поверхонь з дірочками, активними полочками та ручками. Середньої міцності вапняк у вигляді слойоного пирогу , часом між шарами якого пісок. Деколи це нагадує цегляну кладку , де між міцними пластинами вапняку – пісок. У вапнякових дірочках та на зачіпках спостерігаються гострі нарости у вигляді гострих зубів (2-5мм). Поряд з монолітними вапняками, можуть бути піщані поверхні, які ламаються від одного дотику. Скелі достатньо колючі.
Застереження: структура скель місцями дуже крихка (особливо на вершині каменів), що може призвести до руйнування рельєфу під час лазіння і як наслідок до падіння з відповідними травмами !
Необхідне ретельне страхування – болдермат та страхувльник !
Не лазьте по скелях, якщо у вас немає досвіду зі скелелазіння!
Добирання в Кременець до автовокзалу.
З Тернополя: маршруткою та рейсовими автобусами. Відстань 65 км. Час переїзду – орієнтовно 1 година.
З Рівного : маршруткою та рейсовими автобусами. Відстань 90 км. Час переїзду – орієнтовно 2 години.
Проживання
Виходячи з умови, що скелі та прилегла територія є заповідником ночувати можна тільки в готелях або ставити бівуаки за містом.
Готелі
Найкраще зупинятись у готелях Віка та Яна. Вони знаходяться за 7-10 хвилин ходи від автовокзалу в напрямку центра. Від готелів до скель ( Дівочі Скелі та Парад Планет) 15-20 хвилин ходи.
Готель Віка,
вул. Дубенська, 57, м. Кременець, 47002,
Відгороджений двір, де можна паркувати авто.
тел.: +38 (03546) 2-38-83,
e-mail: otel_edem@ukr.net
Ціни: станом на 14.06.09: номер на двох: 140 грн, на трьох – 190, можливо домовитись на проживання в номері 4 чоловік – 200грн.
Готель Яна,
вул.Дубенська 51,
Відгороджений двір, де можна паркувати авто.
тел. (097) 242-41-44, 2-51-88,2-51-84
Також є інші готелі:
Готель Острів, вулиця Дубенська 145А, тел. 2-26-74
Це маленький готель розташовани одразу біля автовокзалу на 2-ім поверсі 2-ох поверхового будинку.
Номери люкс, напівлюкс, 3 номери двохмісні та 4 номери трьохмісні. Автостоянка , кафетерій.
Готель Едем
вул. О. Лятуринської, 15/2, м. Кременець, 47002,
тел.: +38 (03546) 2-49-39, факс: +38 (03546) 2-39-96,
service-centre: +38 (097) 717-72-48,
e-mail: otel_edem@ukr.net
Ще про готелі Кременця можна знайти в інтернеті.
Намети
(Переважно для тих хто зі своїм автотранспортом).
Наметовий табір можна розбити за містом. З автовокзалу рухаючись весь час прямо у напрямку цукрового заводу по вул. Дубенській, яка згодом переходить у вул.Петлюри, а далі у вул.107-ї Кременецької Дивізії виїжджаємо за місто. Продовжуємо рухатись прямо у напрямку села Іква. Зправа від дороги буде невеликий став біля якого можна заночувати. Від автовокзалу 7-10 хвилин ізди на авто. З собою необхідно мати питну воду та газові установки для приготування їжі.
Харчування
В загальному у місті є достатня кількість магазинів та кафе. Між готелями Віка та Яна знаходиться кафе-бар з національними стравами за досить помірними цінами. Біля автовокзалу є супермаркет Вопак, а також поруч місцеві жителі продають овочі та фрукти.
Позначки на скелях.
У зв’язку з тим, що скелі є заповідними назв боулдерів на скелях нема, окрім маленької стрілки та номеру. Часто під дією навколишнього середовища стрілки зникають.
Якщо ви перший раз в районі і без провідників, необхідно мати фотки з лініями боулдерінгів.
Фото боулдерінгів серед інших альбомів – http://felikster.io.ua/album
Лінія маршруту лазіння згідно стрілки на скелі та фото. Назву та категорію складності можна визначити по таблиці складності.
Позначки на мапі
Як стартувати | Позначка на мапі | |
1 | Старт стоячий. Для старту використовувати зачіпки згідно стрілки на скелі. |
|
2 | Старт сидячий. Для старту використовувати зачіпки згідно стрілки на скелі. |
Примітка: Інформація про складність та нові боулдери, місцезнаходження нових районів і таке інше постійно оновлюється. Слідкуйте за появою нових версій гайдбуку.
Climbing forever!
You must be logged in to post a comment.