Для початківців в альпінізмі проводиться курс базової підготовки – «Школа альпінізму», де Ви отримаєте базові знання та навики, які дозволять самостійно здійснювати сходження по нескладним маршрутам (Ельбрус, Казбек, Монблан і т.д.).

Чому школа: тому що треба буде вчитися, як в школі. Якщо немає теоретичних знань, то на практичних заняттях Ви не будете знати що робити.

Навчання проводиться згідно “Навчальної програми підготовки альпіністів”, затвердженої Федерацією альпінізму та скелелазіння України.

Запис у Школу та перше заняття проводяться кожного року у листопаді. Про місце і час теоретичних занять буде повідомлено з середини жовтня. Теоретичне заняття проводиться один раз у тиждень. Слідкуйте за оголошенням про початок Школи альпінізму на сайті та сторінці клубу у ФБ.

Кожне теоретичне заняття триватиме 2-3 години.

Вартість навчання – буде повідомлено у оголошенні. Ваші особисті витрати на квитки, проживання, харчування, особисте спорядження (виїзди на Говерлу – Петрос, на Скелі Довбуша, на льодові заняття) у цю суму не входять.

Приєднатись до навчання можна до кінця грудня.

Програма навчання включає в себе:

  • Теоретичний курс
  • Практичні заняття з техніки пересування по різним формам гірського рельєфу та організації страховки
  • Залікові зимові сходження у Карпатах на в. Говерла (два сходження)
  • Здавання фізнормативів
  • Іспит з теорії та заліки з практичних занять

Новачкам, які успішно завершать навчання, у квітні буде присвоєно звання “Альпініст України” з врученням значка та посвідчення.

Додатково у травні буде проведено спортивний збір у Татрах для здійснення спортивних сходжень і підготовки до сходжень у високих горах (Кавказ, Памір, Альпи).

Влітку у високі гори в складі спортивного збору Гірського клубу “ЕКСТРЕМ” зможуть поїхати тільки ті початківці, що успішно закінчать Школу альпінізму.

У клубі є прокатний фонд спорядження для зимових сходжень та занять – кішки та льодоруби. Учасники Школи будуть ними забезпечені.

Загалом в рамках Школи альпінізму кожного учня чекає як мінімум три виїзди на спортивні збори:

  1. Для сходження на в. Говерла та проходження сніжних занять у січні-лютому. (виїзд у четвер, повернення зранку у понеділок)
  2. На льодові заняття у січні-лютому. (одноденний виїзд)
  3. На скелі Довбуша на скельні заняття у квітні-березні. (виїзд у суботу зранку, повернення у неділю вечором).

Крім того будуть практичні заняття на Чортових скелях (біля м. Львів) та у лекційному залі.

Практичні заняття є обов’язковими!

Графік виїздів буде оголошений перед Новим Роком. По кожному пункту виїздів буде декілька, тому без проблем можна буде обрати зручні для Вас дати.

Особисте спорядження, яке необхідно мати кожному учаснику Школи до першого виїзду на практичні заняття (до Нового року):

Лекціїї Школи альпінізму знаходяться на цьому сайті у Бібліотеці.

Увага! Заняття екстремальними видами спорту (в т.ч. альпінізмом та скелелазінням) є небезпечними для Вашого життя чи здоров’я. Добре подумайте, чи це Вам потрібно.

До зустрічі!